Sky bridge 721
Tuż za naszą granicą, w miejscowości Dolni Morava w Czechach znajdziecie masę atrakcji dla całej rodziny. Od maja 2022 roku do wachlarza propozycji dołączył unikatowy most: sky bridge 721. Czy warto tu przyjechać i skorzystać z oferty naszych Sąsiadów?
Jak dojechać?
Najłatwiej własnym samochodem. Miejscowość znajduje się dosłowie 15 km od naszej granicy, my kierowaliśmy się na miejscowość Boboszów. Najlepiej wpisać w nawigacji położony przy samej kolejce linowej hotel: Wellness hotel Vista. Jest tu sporo miejsc parkingowych, które były darmowe. Część z nich przeznaczona jest dla gości hotelu, ale po drugiej stronie ulicy można spokojnie zaparkować samochód.
Bilety Sky bridge 721
Bilety najlepiej kupić z wyprzedzeniem na oficjalnej stronie internetowej. Mamy kilka opcji wyboru. My zdecydowaliśmy się na jeden bilet „Sky Pakiet” obejmujący wjazd kolejką linową na górę, Ścieżkę w Obłokach oraz Sky Bridge 721, drugi natomiast osobno Ścieżka w Obłokach i osobno Sky Bridge 721. Za taki zestaw biletów zapłaciliśmy 290 zł. Na miejscu można również kupić bilety w kasach oraz biletomatach, jednak nie obejmują one promocji, które naliczają się przy wcześniejszej rezerwacji.
Wybierając bilety na Sky Bridge musicie podać godzinę wejścia na most. Wynika to z limitów osób które mogą jednocześnie na moście przebywać. Limit ten wynosi 480 osób. Jednak most nie cieszy się narazie aż takim zainteresowaniem, więc my weszliśmy na niego przed zadeklarowaną na bilecie godziną.
Sky Bridge – wrażenia
Most jest imponujący, jego długość to 721 metrów a wysokość nad ziemią to 95 metrów. Ruch odbywa się w jedną stronę. Szerokość mostu to 1,2 metra. Konstrukcja oparta jest na 6 linach głównych i 60 wiatrowych. Mimo stalowej konstrukcji przy mocnym wietrze most się buja, co można odczuć na własnej skórze.
Przechodząc mostem ja nie czułam wysokości, ponieważ stalowa kontrukcja jest solidna, a kratki na podłodze gęste. Gdyby podłoga wykonana była ze szkła, lub miała takie fragmenty, przeżycie byłoby moim zdaniem bardziej ekstremalne. Były momenty, kiedy mocniej zawiał wiatr i most mocniej bujał. Nie polecałabym tej atrakcji dla osób, które mają problem z błędnikiem, ponieważ i bez takich dolegliwości można stracić równowagę.
Czas przejścia wliczając w to zdjęcia i podziwianie widoków to około 20 minut. Aby wrócić do punktu wyjścia poprowadzono szeroki, wygodny szlak równolegle do mostu.
Dolni Morava – pozostałe atrakcje
Cały kompleks w Dolni Morava nastawiony jest na turystykę rodzinną. Jest tu wiele atrakcji dla dzieci, place zabaw, parki rozrywki, kolejka górska i tor bobslejowy. Znajdują się tutaj także siatka rowerowych tras zjazdowych i cała infrastruktura pozwalająca na aktywne spędzanie czasu. Duże wrażenie robi także Ścieżka w Obłokach.
Zdecydowanie warto rozszerzyć swój pobyt tutaj o Ścieżkę w Obłokach. Sama ścieżka ma 710 metrów długości, ale na jej przebiegu możemy skorzystać z dodatkowych atrakcji: siatki łączącej dwie pętle przez którą można przejść, zjeżdżalni z okienkami i zakrętami oraz kropli siatki na samym szczycie Ścieżki.
Gdy będziemy już zmęczeni po całodniowych atrakcjach możemy posilić się w restauracji, która zlokalizowana jest niedaleko kolejki linowej. Oferuje dania kuchni czeskiej oraz czeskie piwko. Za knedliki z sosem z mięsem oraz herbatę zapłaciłam niecałe 10 EUR. Można tu płacić kartą.
Ogólnie polecam wycieczkę do Dolni Morava, zwłaszcza z dziećmi. Oferta atrakcji jest bogata i każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.
Dodaj komentarz